To Twoja Wina Jak Ktos Cie “Wy*ebie”
15590
post-template-default,single,single-post,postid-15590,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

To Twoja Wina Jak Ktos Cie “Wy*ebie”

To Twoja Wina Jak Ktos Cie “Wy*ebie”

Guy, Człowiek, Ludzie, Ciemny, Cień, Ręce, Smutny

Ostatnio rozmawiałem z moim dawnym znajomym. W pewnym momencie nasza rozmowa zeszła na temat przyjaźni i owy kolega opowiedział mi jak to ostatnio jego najlepszy przyjaciel go „wy*ebał”. Po prostu, powierzył mu tajemnice a on wyjawił ją osobom które nie powinny o niej wiedzieć. Większość ludzi na moim miejscu oczywiście przyłączyła by się do obwiniania tego zdradliwego i zakłamanego przyjaciela który jest wszystkiemu winny, ale wiesz co ja powiedziałem?

  • To Twoja wina że on wyjawił Twoją tajemnicę.
  • „Jak to moja wina, przecież to on ją wyjawił i mnie zdradził” – mój kolega odpowiedział.

99% ludzi właśnie tak myśli – że to druga osoba jest winna jeżeli np. pożyczymy jej pieniądze a ona nam nie odda, albo jeżeli powierzymy jej tajemnice a ona ją zdradzi innym. B.Z.D.U.R.A. To Ty jesteś winny i to Ty ponosisz za to odpowiedzialność. Dlaczego? Ano dlatego, bo gdybyś nie powierzył nikomu tej tajemnicy to nikt by jej nie wyjawił. To Twoja wina, ponieważ jeżeli już decydujesz się komuś coś powierzyć, to powinieneś ocenić RYZYKO z tym związane – jeżeli się walniesz w „obliczeniach” i ta osoba zdradzi Cię, to TWOJA WINA – źle oszacowałeś i źle przewidziałeś daną osobę.

Trzeba zrozumieć jedną rzecz – ludzie działają schematami zachowań i nie można ich winić za to jacy są. Jedni są kłamliwi, drudzy szczerzy, jedni trzymają tajemnice dla siebie a inni paplają na lewo i prawo. To Twoje zadanie żeby trafnie ocenić człowieka i zgodnie z tym działać i budować relację z daną osobą.

Czyli jeżeli jakiś znajomy/przyjaciel zdradzi Cię w jakikolwiek sposób, to tylko Twoja wina, ponieważ źle go oceniłeś i dałeś mu za dużo zaufania/informacji/czy czegokolwiek innego czego dotyczy ta zdrada. Przecież gdybyś był pewien na 100% że on wyjawi Twoją tajemnicę, to nigdy byś mu jej nie powiedział prawda?

Ludzie mają również tendencję do dzielenia się z innymi informacjami i „tajemnicami”, które są tak ważne, że jeżeli zostaną wyjawione to mogą mieć tragiczny wpływ i tragiczne skutki na ich życie – a mimo to dalej powierzają takie tajemnice innym. Dlaczego to robią? Być może żeby nie czuć się samotnie z tym – ale tak naprawdę to jest debilizm, bo robiąc tak nie mają nic do zyskania, a stracą wszystko gdy zostaną zdradzeni.

Ludzie opanowali świetnie technikę zwalania winy na innych – mówią że ludzie są fałszywi i zdradliwi – I SĄ. Dlatego zamiast narzekać, trzeba zrozumieć że tak jest i było zawsze, dlatego trzeba nauczyć się szacować ryzyko i nie dawać nieodpowiednim ludziom niczego ważnego.

„To tylko Twoja wina jeżeli ktoś Cię wy**bie” ma zastosowanie w każdym aspekcie życia. Czy ktoś Cię rąbnie na kasę, czy okradnie, czy cokolwiek innego – to Twoja wina, bo sam na to pozwoliłeś/nie zabezpieczyłeś się.

Po prostu, trzeba zrozumieć i przyjąć odpowiedzialność za to co się robi i czym się dzieli z innymi – bo ta odpowiedzialność jest cały czas, czy ktoś ją zauważa czy nie.

No Comments

Post A Comment