Tauron – nieuczciwe praktyki. Lepiej unikaj.
290
post-template-default,single,single-post,postid-290,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Tauron – nieuczciwe praktyki. Lepiej unikaj.

Tauron – nieuczciwe praktyki. Lepiej unikaj.

Wielu z Was ma zapewne prąd w domu 😀

Arm-Wrestling, Indian Wrestling, Competition, Fight

Wielu z Was mogło słyszeć o firmie Tauron, mało tego – wielu z Was może korzysta z ich usług.

U mnie też tak było, dopóki nie zaczęły się problemy….

Lat temu kilka, otworzyliśmy z kolegą sklep stacjonarny z akcesoriami do telefonów komórkowych. Wynajęliśmy lokal z witryną, podpisaliśmy umowę najmu, wszystko szło świetnie. Nie było prądu i licznika, bo lokal nie był dawno wynajmowany, więc byliśmy przygotowani na to, że trzeba podpisać umowę z odpowiednią firmą o sprzedaż energii wraz z zamontowaniem licznika. Był to Tauron. Już tutaj zaczął się niesmak, bo stawki za prąd w cenniku, zwłaszcza dla firmy przekraczają 50 groszy, a wcale nie musi być tak drogo, o czym później. Nie zwracałem na to szczególnej uwagi do samego końca, bo na głowie mieliśmy mnóstwo innych zajęć w związku z rozkręcaniem biznesu. Dlaczego tak było? Żeby nie przeciągać, posilę się opinią innego klienta tej firmy, który to ładnie zobrazował:

” Pojechałem z żoną przepisać licznik do biura obsługi w Wałbrzychu. Mówię Pani żadnych zmian w taryfie, tylko zmiana na kogo licznik. Zastrzegłem że nie chce serwisanta bo sam jestem elektrykiem. Pani z biura obsługi wydrukowała umowę, żona podpisała i minęło 10 dni. Przyszła pierwsza prognoza 40 % cena w górę za kWh. Czytam umowę, a tam wciśnięta usługa serwisanta. Natychmiast wysłałem do Taurona listem poleconym rozwiązanie umowy z powodu oszustwa pracownika biura obsługi klienta w Wałbrzychu, i dwa dni później , w 14 dniu od podpisania umowy zjawiłem się w biurze w Wałbrzychu, gdzie objechałem babę że wciska mi usługi nie zamówione. Umowę z serwisantem nie chciała rozwiązać, wciskając mi że minął termin 14 dni. Pokazałem jej datę na umowie i odpuściła. Umowa rozwiązana.

Gdybym nie zdążył płaciłbym dodatkowo około 15 groszy za każdy zużytą kWh, przez dwa lata na niby usługi serwisanta.Dodatkowo w umowie było że jak zrezygnuję będę płacił karę 25 zł miesięcznie przez dwa lata.

Nie dajcie się nabrać, pracownicy Taurona mają narzucone wciskać klientom tą usługę. Widać mają niezłą prowizję z tego.

A Wy macie 14 dni od podpisania umowy na rezygnację.”

Otóż to. My tego nie wiedzieliśmy i płaciliśmy.

Minęło kilka miesięcy, a kalkulatory nam powiedziały, że nie opłaca nam się nadal prowadzić tego sklepu, więc go zamknęliśmy. Rachunki za prąd były regularnie płacone. Nikt po nas już lokalu tam nie wynajął. Jest On jeszcze oklejony naszymi reklamami i często tamtędy przejeżdżając widzę, że zupełnie nic tam się nie dzieje. W międzyczasie wypowiedzieliśmy umowę i zdemontowano licznik (dzwonił też do nas technik, nie wiem po co, bo licznik miał do zdemontowania z części wspólnej na klatce schodowej). Po ponad pół roku do domu przychodzi list, że mam do zapłacenia za prąd jeszcze kilkaset złotych – kwoty wzięte z powietrza, bo używaliśmy tam jedynie laptopa i drukarki. Było straszenie sądami i już dla świętego spokoju zapłaciliśmy. Sprawa tutaj została zamknięta, choć przeżycia i niesmak są moje.

Podobnie w jednym mieszkaniu. Miałem tam licznik przepisany na siebie u tej samej firmy. Wyprowadziłem się, rozwiązałem umowę, zdemontowano licznik, a rachunki wszystkie zostały opłacone i działo się to w czerwcu 2020. Pozamykałem te konta na stronie tauron, bo już mi niepotrzebne. Żyję sobie spokojnie, aż tu nagle:

Nie reagowałem, bo z początku wyglądało to na jakieś oszustwo. Następnie dostaję maile:

Próbuję się więc dodzwonić do Tauron, a kto próbował, ten wie. Nie udało się dodzwonić

Później:

Jakby to ująć… zostałem zmieszany z błotem. Cudem udało mi się odzyskać konto w ebok tauron. I po zalogowaniu z łatwością znalazłem:

Te ostatnie rachunki opłacał były współlokator, więc nie miałem tego w historii na koncie. Gdyby mi się nie udało zalogować tutaj, straciłbym niemałe pieniądze. Jak to świadczy o firmie TAURON, zostawiam waszej ocenie.

O firmie windykacyjnej Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. z którą współpracują też dobrego słowa nie znalazłem – wręcz przeciwnie, sami sprawdźcie.

Na koniec:

Tauron jest głównym dystrybutorem prądu i sprzedawcą prądu, ale przy dystrybucji prądu z Tauronu sprzedawcą może być inna firma, np. Energa. Takie firmy mają często korzystniejsze ceny i uczciwsze praktyki.

Nie musisz być niewolnikiem tauronu.

No Comments

Post A Comment