Za Stary Już Jesteś(m) Na To
287
post-template-default,single,single-post,postid-287,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Za Stary Już Jesteś(m) Na To

Za Stary Już Jesteś(m) Na To

Wczoraj umarł mój starszy znajomy (prosze bez żadnych kondolencji i takich tam – po prostu życie) – fakt ten przypomniał mi rzecz o której już dawno chciałem napisać. Ten tekst jest kierowany zarówno do młodych jak i do „starych”

Obraz, Ramki Na Zdjęcia, Generacji, Mężczyzn, Pokoleń

Kiedyś przyglądałem się patrząc na moją rodzinę, jak wygląda życie na emeryturze – nie trudno zauważyć że jest to oglądanie TV 24h na dobę, czytanie taniej gazety i jedzenie/wydalanie – czyli inaczej mówiąc, czekanie na śmierć.

Z drugiej strony z kolei, kiedyś będąc za granicą mieszkałem z Włochami. Jedna dziewczyna opowiedziała mi o jej wujku który jest milionerem, ma 90 lat, żyje jak 20 latek, robi biznes w internecie itd. Oczywiście „żyje jak 20 latek” należy odpowiednio zinterpretować – chodzi o to że jego ciało oczywiście i cała fizyczność jest stara, ale on sam, w duchu i mózgu NIE! On mając 90 lat pamięta czasy jaskini i krzemienia, a gdzie tu komputery i internet… a mimo to on funkcjonuje znakomicie w tym zmienionym i kompletnie odmiennym świecie niż ten w którym się wychował. Ile znacie osób które mają 90 lat i używają internetu ? Łoł, ile znacie osób które mają 50 lat i które używają internetu…

Potem cofnąłem się trochę wstecz do osób w wieku powyżej 30stego roku życia – tutaj się przeraziłem. Większość osób w tym wieku wypowiada jakże popularne słowa „Za stary jestem już na to”. „Za stary jestem żeby znaleźć nową kobietę/mężczyznę” „Za stary jestem żeby zmienić pracę” … „Za stary jestem żeby zmienić w życiu to co mi nie pasuje” bla bla bla itd. itd.

Okej, powiedzmy sobie szczerze – starzenie się fizyczne jest nieuniknione – prawdopodobnie również starzenie się fizyczne ma jakiś wpływ na nasz mózg i umysł oraz nasze zdolności.. .ALE tak czy owak, to nie starzenie się fizyczne jest przerażające … starzenie się psychiczne jest przerażające!

Słowa „Za stary jestem na to” jest przykładem starzenia się PSYCHICZNEGO – osoba która jak mówi po prostu przestała wierzyć, przestała próbować i znalazła sobie wymówkę. Najlepsze jest to, że starzenie się psychiczne jest W TWOICH RĘKACH – to że mówisz że jesteś za stary nie oznacza że jesteś za stary – bo nie jesteś – fizyczne starzenie się nigdy nie ograniczy Ci czegoś w 100% – tylko to co myślisz jest w stanie Ci ograniczyć wszystko.

Jaki jest cel tego tekstu? Uzmysłowić wszystkim którzy kiedykolwiek powiedzieli „Jestem za stary na to” że to g*wno prawda – nie jesteś za stary. 99% ludzi po 50tce mówi że są za starzy na komputery i internet… a niby dlaczego ? Oni po prostu tak myślą, bo społeczeństwo i te „utarte stereotypy” tak mówią – a jak wiecie, to co myślimy jest zawsze prawdą.

Nigdy nie jesteś za stary na nic i nigdy nie jest za późno – każdy z nas przechodzi przez życie inaczej, uczy się pewnych rzeczy wcześniej lub później, ale jedno jest pewne – nigdy nie jesteś na nic za stary.

Bez wyjątków.

I oczywiście do młodych czytelników – z odpowiednim stanem umysłu i rozumieniem świata, nigdy nie powiecie „jestem za stary na coś”. Skoro 90 letni facet potrafi obsługiwać komputer, gdzie 99% jego „rówieśników w przedziale 50+” mówi że są za starzy, skoro faceci po 40stce, 50tce bez kupy szmalu potrafią być z kobietami które mają 24 lata i odwrotnie, to jak ktokolwiek może być na coś za stary ?

Reszta myślenia należy do was

No Comments

Post A Comment