Jesteś prosty jak deska
280
post-template-default,single,single-post,postid-280,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Jesteś prosty jak deska

Jesteś prosty jak deska

Dzisiaj dam Ci coś tak cholernie wartościowego, że aż sam jestem podniecony gdy to piszę. To jest coś co odkryłem ostatnimi czasy o ludziach i interakcjach między ludzkich. Dzięki temu w porę poznasz do czego zdolne są konkretne osoby, ustrzeżesz się przed wystrzałami i zdradami od innych osób i w ogóle zaoszczędzisz sobie dużo uczuć, pieniędzy i problemów w życiu.

Wszyscy są prości jak deski – każdy człowiek działa wg SCHEMATÓW. Całe nasze życie to jeden wielki schemat. Jemy to samo, używamy podobnych wyrażeń, oceniamy określone rzeczy po pozorach… i zachowujemy się ciągle w podobny sposób.

Człowiek, Deska, Rysunek, Mięśni, Silny, Słaby, Kreda

I to jest to złoto które sobie uświadomiłem.

Jeżeli masz kumpla/przyjaciela/znajomego i odkryłeś że Cię okłamał – to bądź w 100% pewien że okłamie Cię drugi raz. Czy będąc pewien że okłamie Cię drugi raz, zaufasz mu ? Ja bynajmniej nie.

Jeżeli pożyczysz komuś 2zł i ta osoba pomimo że Ci powiedziała że odda Ci jutro, to nagle zapomniała… i mija już drugi dzień a Ty dalej nie widzisz kasy… to nawet jeżeli przypomnisz tej osobie o zwrocie długu i nawet jak ta osoba odda Ci go natychmiast i powie „sorry zapominałem bla bla bla” – to bądź pewien że jeżeli kiedykolwiek pożyczysz tej osobie pieniądze w przyszłości – to ona znowu „zapomni” Ci oddać i będziesz musiał się prosić o swoją kasę. Czy będąc pewien pożyczając komuś pieniądze, że ta osoba Ci ich nie odda, pożyczyłbyś jej kasę? Ja nie.

Jeżeli dowiedziałeś się że Twój partner/partnerka zdradziła Cię – to bądź pewien że jeżeli mu/jej wybaczysz, to w przyszłości zdradzi Cię ponownie.

I tak dalej i tak dalej….

Ludzie są prości jak deski i działają wg schematów.

Więc teraz otwórz oczy, spójrz w przeszłość i zobacz że ile razy zostałeś przez kogoś zdradzony/okłamany/wykorzystany w ten czy inny sposób… to już wcześniej były ku temu przesłanki ! Ludzie już dużo wcześniej dawali Ci podpowiedzi jak się zachowują… i tym samym podpowiedzi czego możesz się po nich spodziewać.

Jeżeli masz np przyjaciela którego bardzo lubisz, może i nawet przyjaciel na śmierć i życie… super się rozumiecie i wszystko… i chcesz z nim zrobić wałek po cichutku że nikt nie może się o nim dowiedzieć… ale równocześnie zaobserwowałeś że Twój przyjaciel bardzo się stresuje gdy ktoś go naciska, gdy ktoś go straszy… i widziałeś że już kogoś wydał w jakiejś błahostce pod presją…

… to BĄDŹ PEWIEN że jeżeli wydał kogoś w małej błahostce… to tak samo i Ciebie wyda w dużej sprawie gdy ktoś przyciśnie mu dupę do muru.

I to jest klucz to poznawania ludzi – obserwuj ich zachowania w błahostkach – odnajdź schemat – i już wiesz czego można się po nich spodziewać.

I od tego nie ma wyjątków – a jeżeli zrobisz komuś wyjątek, jeżeli powiesz „okej, spoko, ale ta osoba to wyjątek i pomimo że widziałem wcześniej jak mnie wyjebała, ale to były żarty, mała sprawa – wiem że w poważnej sprawie tego nie zrobi”…. to uważaj, bo się mocno przejedziesz.

No Comments

Post A Comment