Prawo Przyciągania
276
post-template-default,single,single-post,postid-276,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Prawo Przyciągania

Prawo Przyciągania

Ten artykuł i to prawo jest tylko dla ludzi, którzy mają otwarty umysł – którzy są gotowi poznać i używać nowych koncepcji które mogą diametralnie odmienić życie na lepsze – na takie o jakim zawsze marzyłeś. Kiedyś próbowałem powiedzieć o tym matce, ojcu, reszcie rodziny i znajomym… wysłuchali, pokiwali głową i zaczęli inny temat albo po prostu gdzieś poszli..

Gdy widzieli jak używam w praktyce pryncypałów tego o czym Ci zaraz powiem, patrzyli na mnie jak na głupka. Dziś, po tym jak osiągnąłem sukces, pytają mnie jak to zrobiłem – gdy odpowiadam że już dawno im o tym mówiłem, zdają się dalej nie rozumieć i nawet jak im ponownie wytłumaczę to prawo, to dalej tego nie stosują i wracają do nudnego, pełnego problemów, braku pieniędzy i szczęścia życia.

Moja Teoria Prawa Przyciągania nie jest dla wszystkich… jest tylko dla tych którzy potrafią dostrzec fenomen, prostotę i olbrzymią moc tego prawa. Jeżeli jesteś taką osobą, to przeczytaj CAŁY artykuł – zajmie Ci to może z 10 minut, a może dać Ci w życiu szczęście, może pomóc Ci zdobyć pieniądze o jakich marzysz, dom, samochód, miłość… co tylko chcesz.

Wiem że to wszystko brzmi jak bajka i jeżeli jesteś sceptyczny, to dobrze – masz prawo być sceptyczny…ale gdy po przeczytaniu tego artykułu dostrzeżesz, że ten sceptyzm pozwolił Ci odkryć coś, co może zmienić Twoje życie na takie o jakim zawsze pragnąłeś, to znaczy że zrozumiałeś Prawo Przyciągania.

I jeszcze jedno – zastosowanie tego prawa będzie wymagało trochę wysiłku i nie zostaniesz milionerem z dnia na dzień – jeżeli szukasz takiej nieistniejącej „złotej pigułki” to lepiej daruj sobie czytanie tego tekstu.

  • * Teoria z założenia zakłada istnienie „wszechświata który daje Ci to czego pragniesz i pomimo tego że to brzmi jak założenie religijne, to założeniem religijnym nie jest i zjawisko to może być logicznie wyjaśnione – co udowadniam pod koniec artykułu w sekcji – „Dla Sceptyków”
  • ** Koncepcja Prawa Przyciągania nie jest moim wymysłem – jest natomiast zmieniona przeze mnie w kwestiach które są mało efektywne, nie efektywne, lub sporne.
  • *** Stworzone udowodnienie logiczne, teksty objaśniające oraz dodatkowe koncepcje są moją kreacją.

CZYM JEST PRAWO PRZYCIĄGANIA?

Jak zawsze nie będę lał bezsensownie słów i długo tłumaczył – kto ma zrozumieć ten zrozumie. Prawo Przyciągania opiera się głównie na dwóch prostych zasadach:

Zobacz ile prawdy jest w tych zasadach – na pewno zdarzyło Ci się osiągnąć jakiś sukces który wprawił Cię w świetny nastrój, którym cieszyłeś się i który powodował że tryskałeś pozytywną energią i chęcią do życia. Na pewno zdarzyło Ci się też, że coś Ci nie wyszło, albo że przeżyłeś jakieś wydarzenie w życiu które spowodowało że czułeś się źle, myślałeś że wszystko jest bezsensu i zatapiałeś się w smutnych i negatywnych myślach i nastrojach.

Czy zauważyłeś, że kiedy coś Ci się udało i byłeś w świetnym nastroju, kiedy myślałeś pozytywnie, to udawało Ci się jeszcze więcej rzeczy? Odnosiłeś sukces za sukcesem, wszystko wiodło się coraz lepiej i lepiej; miałeś dużo „szczęścia”?

A zauważyłeś, że kiedy coś Ci nie wychodziło, kiedy zdarzała się jakaś tragedia i czułeś się źle to wszystkie następne rzeczy szły jeszcze gorzej ? Ponosiłeś porażkę za porażką, spotykałeś złych ludzi…miałeś „pecha”?

Czy znasz ludzi którzy wiecznie narzekają na kraj, na pieniądze, na życie ? Którzy są pesymistami i wiecznie mówią że coś się nie uda – ? Zobacz… każdy z nich wiedzie smutne, monotonne, pełne braku pieniędzy i szczęścia życie…

Czy znasz ludzi którzy są optymistami? Ludzi którzy zawsze wierzą że coś się uda, którzy nawet pomimo porażek mówią że nic się nie stało – że następnym razem się powiedzie? W końcu ludzie którzy wierzą w siebie…którzy myślą, mówią i upierają się przy swoich marzeniach, pomimo tego że reszta mówi że są niespełnialne i głupie? Tacy ludzie są bogaci, tacy ludzie wiodą ekscytujące, pełne spełnionych marzeń i szczęścia życie.

PRAWO PRZYCIĄGANIA OPIERA SIĘ NA PROSTYM SCHEMACIE:

Jesteś częścią wszechświata, jesteś energią, a Twoje myśli tak jak i myśli innych ludzi krążą po wszechświecie. Wszystko o czym myślisz stale, wszystko co powtarzasz sobie codziennie, co godzinę, co minutę, wszystko w co wierzysz – staje się Twoją podświadomą wartością, a Twoja podświadomość automatycznie manifestuje do „wszechświata” że tego pragniesz – przyciągasz od wszechświata to o czym myślisz.

Podświadomość nie zna pojęcia dobra i zła – podświadomość uznaje że wszystko o czym myślisz jest tym co chcesz mieć – gdybyś nie chciał to byś o tym nie myślał – dlatego robi wszystko co w jej mocy, żeby dać Ci to o czym myślisz.

Przedstawiając teorię prawa przyciągania jeszcze krócej – „Wszechświat” jest sklepem, a Twoje myśli kupują dla Ciebie co chcesz –Jeżeli myślisz pozytywnie o pieniądzach, miłości, swoich marzeniach – dostaniesz. Jeżeli ciągle myślisz o problemach finansowych, o Twoim nieudanym życiu uczuciowym, o Twoim pechu życiowym – dostaniesz tego jeszcze więcej.

Dla wszechświata i Twojej podświadomości nie ma różnicy – każdy cel i każde pragnienie jest tylko czymś co trzeba Ci dać.

CZYM JEST „WSZECHŚWIAT”

Wszechświat jest tym w co wierzysz – jeżeli wierzysz w Boga, niech wszechświat będzie Twoim Bogiem, jeżeli wierzysz w siebie to niech wszechświat będzie Tobą – nie ma znaczenia czym jest wszechświat – ważne żebyś wierzył, że on może dać Ci cokolwiek chcesz.. Ja wierzę że to ja jestem powodem i przyczyną dla wszystkiego co się dzieje w moim życiu i w takim kontekście używam prawa przyciągania (ja powoduję moją myślą, a wszechświat daje mi to o czym myślę).

Jeżeli wierzysz w Jezusa, to niech on będzie Twoim wszechświatem który daje Ci co chcesz. Musisz zrozumieć że Bóg sam w sobie nie czyni go prawdziwym – prawdziwym czyni go to, że w niego wierzysz (przecież każdy wierzy w innego Boga i dla każdego z tych osób „ich” Bóg jest tak samo prawdziwy).

Krótko mówiąc – nie ma znaczenia czym dla Ciebie jest wszechświat – ważne żebyś wierzył że daje Ci to o czym myślisz – dla mnie wszechświat jest czymś nieograniczonym, dla Ciebie może być to Bóg, dla kogoś innego energia. [adnotacja osobista: W moim odczuciu i teorii wszechświat jest czymś więcej niż jakiekolwiek rzecz i teoria w jaką wierzymy (np. większy od wiary w jakiegokolwiek Boga) ponieważ każdy odłam wiary i każda teoria może być „ tą prawdziwą” a może być tylko bujdą – wszechświat jest tym co jest „tak naprawdę” – jest pojęciem zawierającym wszystkie pojęcia – znane i nieznane – wszechświat na pewno jest]

JAK UŻYWAĆ PRAWA PRZYCIĄGANIA

Prawo przyciągania można opisać w 7 krokach:

Jeżeli np. pragniesz i manifestujesz do wszechświata że chcesz mieć nowy dom, to zaczniesz przyciągać do siebie rzeczy, sytuacje i osoby które pozwolą np. zrobić Ci pieniądze potrzebne na wybudowanie albo kupno tego domu. Prawo przyciągania nie jest żadną magią – zachodzi tutaj czysty związek przyczynowo skutkowy – Prawo Karmy:

Manifestacja myślami + Wiara —> Okazja —> Wykorzystanie Okazji—-> Zdobycie Celu

Wykorzystujesz Prawo Przyciągania nie do bezpośredniego zdobycia celu (nie da się wyczarować niczego myślą) – używasz tego prawa do pośredniego zdobycia swojego celu – do ułatwienia zdobycia go – do przyciągnięcia sprzyjających warunków – do stworzenia OKAZJI.

Potem musisz wziąć tę okazję i zacząć działać – działanie spowoduje zdobycie celu/marzenia. Oczywiście da się zdobyć np pieniądze „przypadkiem” wygrywając na loterii – ale jeżeli jesteś na tyle inteligentny, żeby nie wierzyć w wygrane w totolotku w którym statystycznie włożysz więcej niż wygrasz (dlatego zarabiają a nie bankrutują) , to zaczniesz działać tak jak większość osób którzy zdobyli swoje marzenia – zrobisz to sam.

Prawo Przyciągania jakby mogło się wydawać, nie odnosi się do wiary w żadne bóstwo czy religie – prawo przyciągania jest odniesieniem do logiki – przyczyna- skutek. Tu nie ma żadnych cudów, chyba że cudem nazywasz interakcję ze wszechświatem w którym żyjemy czy interakcję ze swoimi myślami i ze swoimi marzeniami.

Myślisz —> Przyciągasz —-> Podejmujesz Działanie —> Osiągasz Cel.

PRZYKŁADOWY SCHEMAT DZIAŁANIA

DODATKOWO – Unikaj rzeczy negatywnych w Twoim życiu, Oczywiście rzeczy i uczucia negatywne są nie do uniknięcia, ale nie faszeruj się nimi na własne życzenie. Przestań przebywać z osobami które tylko zabierają Ci czas, które negatywnie wpływają na Twój nastrój, które zamiast tworzyć niszczą, które zamiast szukać czegoś nowego, zmieniać i tworzyć – narzekają.

Ja np. przestałem oglądać telewizje i nie czytam gazet – oczywiście są od tego czasem wyjątki ale ogólnie nie robię tego – dlaczego ? Bo w 90% tego co pokazują w telewizji i co piszą w gazetach jest negatywne – śmierć, wojny, tragedie, problemy – to zasiewa w nas negatywne myśli, pogarsza nastrój, a to z kolei manifestuje automatycznie wszechświatowi, że chcesz tego więcej w swoim życiu (gdybyś nie chciał, to byś nie czytał o tragediach prawda?)

Kiedyś miałem bardzo dobrego przyjaciela (pierwszy i jedyny w tamtym czasie „przyjaciel” ) nasza znajomość była bardzo dobra, każdy każdego krył kiedy było trzeba, wszystko było okej – ale w pewnym momencie zauważyłem że ja idę do przodu, że się rozwijam – on natomiast stoi w miejscu.

On widział że ja się oddalam, więc próbował trzymać mnie w miejscu – najlepszy przyjaciel stał na mojej drodze do moich marzeń – kiedyś myślałem że dojdziemy tam razem, okazało się że muszę iść sam. Powiedziałem mu prawdę o tym co myślę i spaliłem ten most za mną – dla moich marzeń zrobiłbym wszystko – w moim życiu ja i moje szczęście jest najważniejsze.

KTO MOŻE UŻYWAĆ PRAWA PRZYCIĄGANIA

Każdy.

Jeżeli czytasz biografie ludzi którzy odnieśli sukces (materialny, medialny, jakikolwiek), to wiesz że KAŻDY z nich pragnął….pragnął sukcesu całym sercem, całymi siłami i całymi myślami. Pomimo tego że nie wiem jaki jest Twój status materialny, to mogę śmiało powiedzieć że wielu z nich zaczynało z poziomu na którym Ty teraz jesteś… wielu zaczynało jeszcze niżej – mogę tak powiedzieć, bo skoro masz internet i to czytasz, to znaczy że już masz lepszy standard niż wielu ludzi miało na początku, którzy dzisiaj mają fortuny, albo którzy spełnili inne swoje marzenia.

HISTORIA TEJ TEORII

Teoria przyciągania ma korzenie w hinduiźmie, a w czasach teraźniejszych jest propagowana przez „Nowa Myśl” – luźną grupę ludzi i autorów i filozofów propagującą metafizyczne podejście do spraw siły osobistej, zdrowia czy wizualizacji. Często prawo przyciągania jest traktowane jako „wierzenie we wszechświat który trzeba prosić” – ja nie traktuje tego tak i Ty też traktuj to inaczej. Wszechświat tylko istnieje, jest miejscem gdzie wszystko się odbywa – to Ty bierzesz co chcesz, bierzesz co myślisz – nie musisz prosić.

DLA SCEPTYKÓW

Sceptycy zaraz będą próbować skrytykować tą teorię sposobami takimi jak te:

„Co to za głupia teoria, żeby wierzyć w jakiś magiczny wszechświat który nam coś daje, który nam podsuwa to o czym myślimy – to jest raczej magia a nie logika”

W takim razie spójrz na Prawo Przyciągania z logicznego punktu widzenia. Wszystkie Twoje myśli są przyczyną Twoich zachowań i działań. W takim razie Twoje działania są obrazem „tego jakim jesteś” a skoro działania są spowodowane myśleniem, to oznacza że Twoje myśli to Ty.

Każde Twoje działanie powoduje skutki, każda sekunda Twojego życia powoduje nieskończoną ilość skutków w interakcjach z innymi ludźmi, którzy swoim zachowaniem również powodują nieograniczoną liczbę skutków. To jakim jesteś i jak się zachowujesz w naturalny sposób przyciąga, bądź odpycha ludzi w Twoim życiu, tym samym przyciąga lub odpycha różne sytuacje – gdyż sytuacje są tworzone przez ludzi.

Człowiek jest naturalnie stworzony aby szukać podobieństw i akceptacji – zapewne nie spotykasz się z ludźmi którzy Cię nie lubią albo których Ty nie lubisz. Spotykasz się natomiast z ludźmi którzy mają podobne poglądy do Ciebie, lubią podobne rzeczy – nawet jeżeli różnicie się w wielu kwestiach, to i tak jesteście ze sobą tylko ze względu na podobieństwa.

Żeby obalić teorię że przeciwieństwa się przyciągają: Dwoje ludzi dzielących wszystkie poglądy mogą żyć ze sobą w zgodzie, mają o czym rozmawiać i co robić razem, bo lubią te same rzeczy. Ludzie którzy mają wszystkie cechy odwrotne, nie lubią się, nie mają o czym rozmawiać tym samym nie widzą sensu przebywania ze sobą. Musi być chociaż jedna cecha wspólna między dwojgiem ludzi, aby mogli nawiązać jakąś korzystną relację między personalną, dlatego wniosek jest taki, że ludzie wiążą się tylko dla podobieństw.

Kontynuując, skoro Twoje myśli są powodem Twoich zachowań, które przyciągają ludzi podobnych, którzy tworzą sytuacje złożonych z tych ludzi, które z kolei mają wpływ na Twoje życie (całe życie przecież składa się z interakcji z innymi ludźmi i sytuacjami), to zauważ że jeżeli będziesz miał negatywne myśli, to spowodują one negatywne działania, co przyciągnie PODOBNYCH czyli negatywnych ludzi, co stworzy negatywne sytuacje, które będą miały negatywny wpływ na Twoje życie.

Jeżeli natomiast Twoje myśli są pozytywne, to Twoje działania będą pozytywne, przyciągną pozytywnych ludzi i sytuacje, które stworzą Ci POZYTYWNE OKAZJE.

Więc wreszcie…

Jeżeli skupisz swoje myśli na pozytywnym celu lub marzeniu, to będziesz działał świadomie i nieświadomie w celu realizacji tego marzenia, Twoje działania przyciągną osoby związane z tymi działaniami (które są związane z marzeniem) a tym samym sytuacje związane z Twoim celem – tworząc OKAZJE DLA SPEŁNIANIA MARZENIA.

Jak widzisz, nie musisz akceptować istnienia wszechświata który magicznie daje Ci to o czym myślisz, bo de facto sam sobie dajesz to o czym myślisz działając wg tego jak myślisz (nie magicznie przyciągasz, a powodujesz skutki swoim działaniem)

– MOŻLIWY ZARZUT NR 2 (WZIĘTY Z AMERYKAŃSKIEGO TALK-SHOWU LARREGO KINGA)

„Skoro moc myśli i prawo przyciągania jest takie potężne, to czemu jest tyle głodu na świecie i czemu są wojny”

To jest przykład jak ludzie próbują obalić tą teorię próbując zadać pytanie zupełnie nielogicznie związane z Prawem Przyciągania. Sama myśl nie ma możliwości tworzenia bezpośredniego – ma tylko możliwość przyciągania i powodowania zdarzeń – tworzenia pośredniego. Zgodnie z założeniami Prawa Przyciągania sama myśl o likwidacji głodu w Afryce nie spowoduje likwidacji głodu, ale spowoduje przyciągnięcie sytuacji temu sprzyjających – czyli np. odnalezienie fundacji na którą możesz dać datek.

Jeżeli nie chcesz wojny, to nie idź na nią – nie zgadzaj się. Gdyby wszyscy Niemcy odmówili pójścia na wojnę, to nigdy by wojny nie było. Ten przykład potrafi pójść aż tak daleko, że można wysnuć wniosek, że wszyscy ludzie trwają w sztucznych ryzach prawa i zasadach, które tak naprawdę tak samo są jak ich nie ma – bo wystarczy że np. policjanci zdecydują że nie chcą chronić już państwa, to zapanuje anarchia – a taka rzecz może zdarzyć się każdego dnia.

To znowu przykład na to że wszystko co się dzieje w naszym świecie jest powodowane naszym myśleniem – państwo nie jest w anarchii, bo policjanci myślą że muszą chronić państwo – a tak naprawdę w każdym momencie mogą przestać to robić. Jeżeli wszyscy naraz by przestali, to kto by ich wsadził do więzienia za to że przestali? Tak samo Niemcy wierzyli i myśleli że chcą iść na wojnę, więc poszli.

PODSUMOWUJĄC

Prawo Przyciągania to mocarne prawo pod każdym względem – logicznym i wierzeniowym. Zastosuj je w swoim życiu, a już wkrótce odmienisz je na takie o jakim zawsze marzyłeś.

To prawo nie jest gwiazdką z nieba i nie spełni Ci marzeń niczym magiczna różdżka – natychmiast. Jeżeli wierzysz w takie rzeczy (których jest pełno w dzisiejszych czasach) to nie zrozumiałeś tego co jest tutaj napisane.

Sam stosuję to prawo w życiu, stosują je inni bogaci ludzie z wielkim powodzeniem na całym świecie.

Życzę dużych pieniędzy, szczęścia w miłości oraz spełnienia innych marzeń.

No Comments

Post A Comment