Pętla Ocd (Nerwica Natręctw)
272
post-template-default,single,single-post,postid-272,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Pętla Ocd (Nerwica Natręctw)

Pętla Ocd (Nerwica Natręctw)

Ostatnio z jednego wykładu dowiedziałem się jednej, bardzo ważnej rzeczy o sobie, która wysysała mi czas i energię jak wampir… i Ty jeżeli masz komputer (a masz skoro czytasz teraz to co napisałem ;)) to na 99.99% też masz w sobie tą zarazę. Najgorsze jest to, że robimy ją nieświadomie… i pewnie nawet wpadłeś w to 5 minut temu.

Nazywa się to „OCD Loop” i nie wiem czy w ogóle jest takie pojęcie w języku polskim , lecz tym bardziej nie porwę się na stworzenie nowej polskiej nazwy do tego syndromu. Żeby to opanować i wyeliminować, wystarczy O TYM WIEDZIEĆ… natomiast prawie nikt (tak jak i ja do tej pory) nie zdaje sobie sprawy z tego, że coś takiego w ogóle zachodzi, bo robimy to nieświadomie.

Ogólnie ta informacja którą się teraz z Tobą podzielę, zaoszczędzi Ci masę energii i czasu (szczególnie wolnego!) – dlatego nie czekajmy.

Co To Jest OCD Loop (i jego komputerowa odmiana)?

Ile razy Ci się już to zdarzyło, że np. miałeś chwilę czasu wolnego, to odpalałeś komputer, gadu gadu, sprawdzałeś czy ktoś nie napisał, przeczytałeś opisy znajomych, potem odebrałeś mail, wszedłeś może na allegro albo wiadomości, poszperałeś, przeczytałeś… i gdy już nie miałeś co robić, TO ZNOWU zacząłeś robić to samo – sprawdzać gadu gadu, mail, allegro i newsy które już widziałeś wcześniej!

I tak z każdym zakończeniem koła rozpoczynałeś następne… aż Ci się czas skończył. W efekcie już po pierwszym cyklu nic nie robiłeś użytecznego i wartościowego, lecz dalej to robiłeś – to jest właśnie syndrom Koła OCD.

Gdy popatrzysz na siebie to zobaczysz, że to wszystko dzieje się nieświadomie i automatycznie – jedyna rada na to jest taka, żeby o TYM WIEDZIEĆ. Więc od teraz jak zobaczysz że wchłania Cię to błędne koło, to natychmiast powiedz sobie „E E E, STOP”.

Lepiej się odprężyć, porozmawiać z kimś lub pośmiać się, niż sprawdzać po raz dziesiąty to samo bez żadnej wartości – tak naprawdę to lepiej robić cokolwiek niż tkwić w tym kole.

No Comments

Post A Comment