Technika Szachisty
254
post-template-default,single,single-post,postid-254,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Technika Szachisty

Technika Szachisty

Nie wiem ile razy zdarzyło Ci się, że obrałeś sobie jakieś zadanie czy cel i zacząłeś go spełniać – ale po drodze okazało się, że zanim go osiągniesz musisz zrobić kilka albo kilkanaście innych mniejszych rzeczy, które składają się na końcowy efekt…i gdy je wszystkie robiłeś to w pewnym momencie one Cię przytłoczyły, było za dużo rzeczy do zrobienia, wszystko trzeba było zrobić naraz i po prostu nie sposób było to ogarnąć.

Ja np. cierpiałem na to non stop i nigdy nie mogłem niczego skończyć – a jeżeli już coś skończyłem to nie było takie jak chciałem i zawierało mnóstwo niedociągnięć i błędów. I było tak dopóki pewnego razy nie oglądałem relacji z pojedynku szachowego… i gdy tak obserwowałem ich grę, TO MNIE OLŚNIŁO!

Co najśmieszniejsze, grałem w szachy od dziecka (ogólnie rzadko, ale miałem z nimi styczność przez całe życie) i nigdy wcześniej nie dostrzegłem, że można użyć sposobu gry w szachy do ułatwienia sobie pracy i zdobywania celów!

Oto co odkryłem obserwując ich grę i co Ty też możesz użyć od razy do szybszego, bezstresowego i bardziej efektywnego osiągania celów:

Techniki Szachisty

Obserwując mecz pomyślałem sobie:

„ Każdy z zawodników ma cel – zaszachować króla przeciwnika. Lecz zanim może się to udać, trzeba pozbijać inne, mniejsze pionki przeciwnika. A jak się odbywa to całe zbijanie wszystkich pionków? POJEDYNCZO!

Wtedy mnie olśniło – zdobywanie założonych celów jest jak pojedynek szachowy – Twój cel to król którego trzeba zbić, ale zanim to będziesz mógł zrobić, musisz pozbijać mniejsze pionki (czyli zrobić te wszystkie małe czynności i rzeczy które składają się na cel).

I gdy w taki sposób o tym myślałem, to zobaczyłem co ja robiłem źle!

Lecz To Nie Koniec

Potem zabrałem tą technikę do swojego życia i używam jej do dziś we WSZYSTKIM. Nie mogę nawet przekazać jak ona jest wartościowa. Sekret tkwi w:

Koncentracji NA JEDNEJ RZECZY NARAZ

Za każdym razem kiedy wykonujesz coś co wymaga więcej niż jednej czynności do zrobienia, to koncentruj się i rób tylko jedną rzecz jednocześnie. Tak właśnie pracują taśmy produkcyjne – jedna osoba na jednym stanowisku (albo jedna maszyna) jest odpowiedzialna TYLKO za jedną czynność – dzięki temu może ją wykonywać bardziej efektywnie.

Jeżeli rozpoczynasz więcej niż jedną rzecz naraz, to Twoja uwaga się rozprasza i zaczynasz dłubać to tu, to tam, potem zaczynasz następną czynność zanim jeszcze skończysz poprzednie i tak w efekcie wszystko się wali.

Nawet nie jestem przekazać ILE CZASU I WYSIŁKU to oszczędza i nie powoduje że jesteś zawalony wszystkimi różnymi czynnościami w których można się pogubić.

Najlepsze jest to, że tą technikę można użyć WSZĘDZIE i we wszystkim. Więc po prostu spróbuj, a zobaczysz jak bardzo przyjemniej, łatwiej i efektywniej jest, gdy postępujesz tak jak w szachach – jeden pionek naraz aż dojdziesz do króla.

No Comments

Post A Comment