Jak neutralizować negatywne myśli?
132
post-template-default,single,single-post,postid-132,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Jak neutralizować negatywne myśli?

Jak neutralizować negatywne myśli?

wielu sportowców, mimo, że ma świetne warunki fizyczne, nie może zaistnieć w sporcie, ponieważ nie radzą sobie z presją psychiczną, albo mają problem z wiarą w siebie.

Tak samo działa to z malarzami, muzykami i ludźmi, którzy chcą dorobić się fortuny.

Człowiek jest tym, czym myśli że jest. Twoje myśli są podstawową przyczyną tego, kim jesteś, co osiągasz i co robisz w życiu.

Prawo przyciągania, wizualizacje, afirmację nie działają dlatego, że zmieniliśmy cząsteczki wszechświata, żeby nas wysłuchały, ale dlatego, że nastawiliśmy swój umysł, energię psychiczną i wiarę w dobrą stronę, dlatego warto być optymistą.

Jest jedno „ale” – nie jest problemem myśleć pozytywnie, większy problem jest z dokonaniem ważniejszego, mianowicie wyeliminowaniem negatywnych myśli.

Na pewno Ci się zdarzyło. Bardzo w coś wierzyłeś, dążyłeś do tego i nagle przyszedł do głowy jakiś czarny scenariusz, który wszystko zepsuł. Nie ma się też co dziwić, bo każdy kolejny ekspert mówi „myśl pozytywnie”, ale żaden nie podpowie „nie myśl negatywnie”, a tym bardziej nie powie jak to robić. Jeżeli jednak, jakimś cudem, usłyszysz od kogoś rady, jak pozbyć się negatywnych myśli, powie Ci pewnie, że trzeba likwidować ich przyczynę, a to nieprawda. To się nie uda, bo nie ma przyczyny negatywnych myśli, one się po prostu pojawiają, są wrodzone, potrzebne i przestrzegają nas czasami przed faktycznymi zagrożeniami, ale niestety w większości przypadków, niszczą nasze wysiłki i osłabiają wolę walki.

Jak z tym sobie poradzić?

Są dwie metody i z tego co mi wiadomo, ceny seminariów, na których dopiero zaczyna się o nich mówić zaczynają się od dziesięciu tysięcy dolarów, więc co najmniej tyle zaoszczędzisz dzięki czytaniu tego artykułu.

Te sposoby są świetne, bo pozwalają pozbyć się negatywnej myśli w ciągu kilku sekund, a jest to jednocześnie niezła zabawa.

Pierwsza to wyolbrzymienie myśli do absurdu. Jeśli zaatakuje Cię jakiś czarny scenariusz, wyolbrzym go do granic absurdu, wtedy traci on w Twojej głowie prawdopodobieństwo wydarzenia się do tego stopnia, że zniknie z Twojej głowy już zlekceważona w ciągu kilku sekund.

Drugi sposób to rozśmieszanie. Kiedy negatywna myśl zacznie męczyć twoją głowę, kontynuuj ją i rozśmiesz się, na przykład – spóźnię się do pracy i szef będzie miał do mnie pretensje, ale kiedy będzie w złości zaczynał wymawiać pierwsze słowa uwag, zaczną mu wyskakiwać wielkie pryszcze na całej twarzy. Jeszcze lepszym sposobem od powyższych dwóch, jest ich łączenie, czyli w wyolbrzymianie negatywnych myśli w śmieszny sposób.

No Comments

Post A Comment